Dzień Otwarty dla Przedszkola Miejskiego nr 8

26 września br. w Katolickiej Szkole Podstawowej odbył się Dzień Otwarty dla grupy sześciolatków i pięciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Zamościu. Dzieci uczestniczyły w dwóch 30- minutowych spotkaniach w budynku szkoły przy kościele św. Brata Alberta.

Warsztaty teatralne oparte na technice teatrzyku kamishibai zostały przedstawione przez uczniów klas 3 uczęszczających na zajęcia dodatkowe prowadzone przez panią Joannę Misztal. Uczniowie samodzielnie stworzyli teksty do scen związanych z bezpieczeństwem oraz zachowaniem się w sytuacjach zagrażających życiu człowieka. Następnie do poszczególnych scen wykonali ilustracje i stosując odpowiednią dykcję oraz intonację zaprezentowali swój utwór społeczności przedszkolnej. Po wysłuchaniu bajki, chętni sześciolatki odegrali scenkę rozmowy telefonicznej pod numer telefonu alarmowego 112 i przyporządkowali numer alarmowy do pojazdów służb ratowniczych.

Uczniowie, którzy zaprezentowali bardzo istotne treści w bajce „Bezpiecznie na co dzień” to: Karolina Całka, Agata Król, Maria Majkut, Zuzanna Momot, Martyna Palikot, Emilia Partyka oraz Daria Winnicka.

Zajęcia sportowe, które fantastyczne przeprowadził ks. Krzysztof Sosnowski, nauczyciel katecheta oraz wikariusz z parafii św. Brata Alberta.Zabawy w formie wyścigów rzędów z przenoszeniem oraz przetaczaniem, dynamika oraz różnorodność zabaw pobudziły dzieci do aktywności fizycznej, a ich potrzeba ruchu została zaspokojona. Zabawy sprawnościowe, w których nie było przegranych, dobrze wyposażona sala gimnastyczna oraz duch zdrowej rywalizacji sprawiły uczestnikom wiele radości i euforii.

Zorganizowane spotkania przeprowadzone w miłej atmosferze oraz oparte w szczególności na zabawie niosły ze sobą duży pokład informacji, wiedzy, jak i przykłady postaw przydatnych w życiu codziennym.

Zaproszeni goście ze społecznością szkolną uczestniczyli we wspólnej modlitwie różańcowej.