Dzień Europejski

  23 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Krajach Europejskich i ich Językach. Miał on inny charakter niż zwykle, gdyż ze względu na sytuację związaną z pandemią, został przeprowadzony nie w szkole, lecz online, przed ekranami komputerów.  Klasy biorące udział w konkursie wytypowały swoich przedstawicieli, którzy mieli za zadanie reprezentować koleżanki i kolegów w rozgrywkach.

Pani Elżbieta Michałkiewicz przygotowała dla uczniów zadania, które sprawdzały wiedzę ogólną o poszczególnych krajach europejskich oraz wiadomości gramatyczne z języka angielskiego i niemieckiego.

 O godz. 10.00 uczniowie zmierzyli się ze sobą na aplikacji Kahoot, gdzie przy dźwiękach emocjonującej muzyki walczyli o pierwsze miejsce. W tej konkurencji najlepszy okazał się Krzysztof Demczuk z klasy VII A.

Następnie reprezentanci klas na platformie edukacyjnej rozegrali interaktywną grę planszową, w której w trakcie poruszania się po planszy ( po wyrzuceniu interaktywną kostką), napotykali na pytania o różnym stopniu trudności. Tu liczyła się nie tylko wiedza, ale i szczęście. Pierwsze miejsce zajął Igor Jagielski, drugie Miłosz Duda zaś trzecie Bartek Repeć.

Ostatnim zadaniem był interaktywny test na czas, zawierający pytania kulturoznawcze i językowe. W tej konkurencji zwyciężył Miłosz Duda.

Po zliczeniu wszystkich punktów, okazało się, że:

I miejsce zajęła klasa VI A

II miejsce klasa VII B

III miejsce ex aequo klasa VA, VB, VII A

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok. Mamy nadzieję, że już w murach szkoły…

Skip to content