Dzień Otwarty dla Prywatnego Przedszkola „Słoneczko”

28 października br. w Zespole Szkół Katolickich odbył się Dzień Otwarty dla grupy sześciolatków  z Prywatnego Przedszkola „Słoneczko”. Dzieci uczestniczyli w trzech 30- minutowych spotkaniach w budynku szkoły przy kościele św. Brata Alberta w Zamościu.

Pani Magdalena Pazur przeprowadziła warsztaty przyrodnicze oparte na pracy z mikroskopem elektronowym. Nasi najmłodsi goście mogli dowiedzieć się podstawowych informacji o tym jak zbudowany jest mikroskop i do czego służy w życiu codziennym. Samodzielnie posługiwali się przyrządem i obserwowali wiele barwnych preparatów, które  kolejno próbowali odtworzyć w formie rysunku.

Pani Ewa Wolanin przeprowadziła zajęcia plastyczne, w czasie których nasi goście samodzielnie, z wykorzystaniem wielu technik wykonali zakładkę do książki. Prowadząca przybliżyła uczestnikom wizerunek św. Ojca Pio, którego wizerunek znalazł się na wykonanej pracy. Pamiątka z pobytu w naszej szkole z całą pewnością przyda się naszym gościom, którzy od września staną się uczniami klasy pierwszej.Pan Krzysztof Hadło przeprowadził fantastyczne zajęcia rekreacyjno-sportowe. Dzieci uczestniczyły w rozgrzewce, a kolejno w zabawach rzędów. Ćwiczyły koordynację wzrokowo- ruchową, a przy tym świetnie się bawiły. Reagowały na polecenia oraz sygnały prowadzącego.            

Tradycją naszej szkoły jest codzienna, wspólna modlitwa dziesiątkiem różańca. Tego dnia była ona jeszcze piękniejsza, gdyż ubogacona o ponad 45 osobową grupę przedszkolaków.

Skip to content