Empatia z książką – zajęcia warsztatowe w Książnicy Zamojskiej

14 lutego uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą, p. Ewą Szamik, uczestniczyli w warsztatach “Empatia z książką” w Książnicy Zamojskiej. Było to pierwsze z cyklu czterech spotkań poświęconych rozwijaniu inteligencji emocjonalnej i zainteresowań czytelniczych dzieci. Podczas zajęć, które poprowadziła p. Agata Korcz-Rozłowska, pierwszoklasiści uczyli się rozpoznawać i nazywać uczucia oraz wyróżniać wśród nich emocje pozytywne i negatywne. Dowiedzieli się też czym jest empatia. Następnie dzieci wyrażały różne uczucia w formie ekspresji plastycznej i sporządziły mapy swoich emocji. Podczas zajęć nie zabrakło też zabaw ruchowych. Warsztaty zakończyły się zwiedzeniem przez uczniów Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Niektórzy z nich byli tu po raz pierwszy, ale biblioteka spodobała im się na tyle, że postanowili zostać jej czytelnikami. Na pamiątkę wizyty w Książnicy Zamojskiej otrzymali zakładki do książek.Zajęcia wzbudziły wielkie zainteresowanie dzieci. Uczniowie uczestniczyli w nich bardzo aktywnie, wykazując się bogatą wiedzą na temat świata emocji. Teraz z niecierpliwością oczekują na kolejne warsztaty.