„Filharmonia dziecięca” w Państwowej Szkole Muzycznej

27 listopada br. uczniowie klas I-III Katolickiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w bezpłatnym 60-minutowym koncercie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. To już po raz szósty nasi uczniowie biorą udział w cyklicznych, corocznych spotkaniach filharmonii dziecięcej podczas, których można usłyszeć szereg instrumentów, poznać ich krótką historię oraz brzmienie w wykonaniu m.in. uczniów z naszej społeczności szkolnej. Wśród wykonawców zaczynając od najmłodszych należy wymienić Darię Winnicką, uczennicę klasy III b, która zagrała na fortepianie. Piotra Pikora,  ucznia klasy III b, który zaprezentował grę na ksylofonie. Oliwię Tchórz, uczennice klasy VII b, które zagrały na skrzypcach. Podczas koncertu zagrali inni wykonawcy m.in. na altówce, gitarze, wiolonczeli, trąbce, flecie poprzecznym, akordeonie, perkusji.

Wykonywane utwory przenosiły słuchaczy w różne miejsca oraz tworzyły aurę zróżnicowanych nastrojów i emocji. Bezcenny czas spędzony z „żywą” muzyką przeniósł nas w świat nut, dźwięków oraz ogromu pracy, ćwiczeń jaki każdy wykonawca musiał włożyć w prezentowany utwór.

Pani Joanna Misztal jest koordynatorem współpracy pomiędzy naszą szkołą a Państwową Szkołą Muzyczną w Zamościu. W ramach podziękowania przedstawiciele uczniów z klasy III b wręczyli pani Gabrieli Zielińskiej własnoręcznie wykonany upominek.