Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy 3b

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 3b, pod kierunkiem swojego wychowawcy, pani Joanny Misztal oraz katechety ks. Łukasza Kolasy, przygotowali montaż muzyczno- słowny poświęcony świętom Bożego Narodzenia.

Jasełka, które miały obszerne treści biblijne, zostały ubogacone przez krótki teatrzyk cieni. Uczniowie sami śpiewali polskie kolędy, a dwoje uczniów: Daria Winnicka oraz Piotr Pikor wygrywali do nich melodię na instrumentach muzycznych.

Trzecioklasisty, pod czujnym okiem wychowawcy swoją sztukę wystawili dla przedszkoli zamojskich. W kolorowym budynku szkoły, w salach przy kościele św. Brata Alberta sztukę obejrzało: Przedszkole „Radosna Kraina”, Przedszkole Miejskie nr 8, Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 13, oraz Prywatne Przedszkole „Słoneczko”.

5 stycznia br. sztuka została przedstawiona również  dla parafian z kościoła  św. Brata Alberta w Zamościu. Jej transmisję można było obejrzeć  na żywo, na portalu społecznościowym.

Dodatkowo jasełka zostały przedstawione na „Wieczorze kolęd” zorganizowanym dla uczniów klas I-III oraz ich rodziców.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym rodzicom za przygotowanie strojów dla aktorów. Szczególnie podziękowania kieruję do pani Małgorzaty Deryło, pana Mateusza Momot oraz  do pani Anety  i  Pawła Pikor, którzy zadbali o piękną scenerię sztuki.

Joanna Misztal