Pierwsza mobilność- 24-29 listopada Mora, Hiszpania

Pierwsza mobilność dla uczniów i nauczycieli odbyła się w Hiszpanii, w małej miejscowości Mora. Wzięli w niej udział Gabriela Chromiec, Natalia Kukułowicz, Natalia Karchut, Ania Łyp oraz koordynator projektu pani Elżbieta Michałkiewicz, nauczyciel języka angielskiego pan Marcin Brzozowski oraz ks. Dyrektor Mariusz Skakuj.  Przez tydzień czasu uczestnicy projektu mieli możliwość wziąć udział i obserwować też zajęcia w dwujęzycznej szkole podstawowej. Podczas pobytu w Hiszpanii uczniowie zapoznali się z systemem szkolnictwa obowiązującym w tym kraju, kulturą, zwyczajami. Wspólne spędzanie czasu pozwoliło na doskonalenie umiejętności językowych oraz nawiązanie nowych znajomości. Uczestnicy projektu mogli zmierzyć się w rozgrywkach sportowych, zasmakować regionalnych potraw, zobaczyć starą olejarnię, zwiedzić urokliwe miejsca jak wzgórze La Manchy z wiatrakami, rozsławione w świecie przez Miguela de Cervantesa i jego bohatera Don Kichota, miasteczko trzech religii Toledo, Madryt w świątecznej odsłonie czy też wejść na Estadio Santiago Bernabéu i poczuć się jak zawodnik Realu Madryt. Udział w pierwszej mobilności projektu był nie tylko niezwykłą przygodą dla uczniów i nauczycieli, ale również przyniósł wymierne korzyści.  Uczniowie podnieśli swoje kompetencje kluczowe, umiejętności samodzielnego uczenia się i porozumiewania w języku obcym. Nauczyciele zaś pogłębili swoją wiedzę zawodową, zapoznali się z innowacyjnymi metodami nauczania, nawiązali kontakty międzynarodowe oraz mieli możliwość wymiany doświadczeń z zakresu prowadzenia zajęć, czy sposobu organizacji pracy szkoły.

Relacja z wizyty: