„SERCE DLA KINNI”

W związku rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu, w czasie którego Kościół obok postu i modlitwy zachęca nas szczególnie do jałmużny, jako formy miłosierdzia, zwracamy się do Państwa i do naszych Uczniów z kolejną prośbą.

Gorąco zachęcamy o włączenie się w szkolną akcję „SERCE DLA KINNI”. Polega ona na rezygnowaniu z przyjemności w okresie Wielkiego Postu takich jak: słodycze, napoje, przekąski, doładowania do gier, doładowania do telefonu, nowe gry komputerowe, fast-foody, zabawki, i wrzucania zaoszczędzonej kwoty do skarbonek znajdujących się w każdej klasie.

Całkowita kwota, którą zbierzemy przez okres Wielkiego Postu, zostanie przeznaczona na zakup kukurydzy dla dzieci z Katolickiej Szkoły w Kinna. Jest to już znana Państwu szkoła, którą wspieramy od początku roku, i z którą rozpoczęliśmy międzynarodową współpracę. Szkoła zapewnia prawie 180 dzieciom edukację, mundurki, podstawowe podręczniki, zakwaterowanie i wyżywienie. Posiłki w takiej szkole wydawane są trzy razy dziennie i przez 365 dni w roku dzieci jedzą tylko kukurydzę i fasolę. Właśnie te jedyne i niezróżnicowane posiłki zapewniają uczniom przeżycie. W ciągu dnia nie czekają na te dzieci dodatkowe przyjemności takie jak cukierki, ciastka czy kolorowe napoje. Dlatego z całego serca, prosimy o jedność serc i włączenie się całej społeczności szkolnej w wielkopostną akcję „SERCE DLA KINNI”. Liczy się każda złotówka.

Skip to content