• Jak dbać o dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży?
  • Jakie działania podejmować, by tworzyć w szkole klimat sprzyjający zdrowiu psychicznemu uczniów
  • Jak wspierać działania szkół i placówek w obszarze promocji oraz ochrony zdrowia psychicznego

Odpowiedzi na te pytania poszukiwać będziemy podczas Wojewódzkiej Konferencji “Zagrożenia i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”.Wojewódzka Konferencja “Zagrożenia i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” jest organizowana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie i Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Ojca Pio w Zamościu. Konferencja, która adresowana jest do pedagogów szkolnych, psychologów oraz dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego, odbędzie się 25 marca 2021 roku o godz. 10:00 w formie wydarzenia on – line.

Głównymi założeniami Wojewódzkiej Konferencji “Zagrożenia i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży” są: popularyzacja zagadnień z zakresu zdrowia psychicznego i jego uwarunkowań oraz wskazanie kluczowych obszarów działań dla uczniów, nauczycieli i rodziców w budowaniu środowiska szkolnego sprzyjającego zdrowiu psychicznemu.

PRELEGENCI:

• st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło – oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, uczestniczy w policyjnych przedsięwzięciach profilaktycznych.
  • ks. dr Jerzy Smoleń – psycholog, psychoonkolog i wykładowca w Akademii Ignatianum w Krakowie, pracuje w poradni zdrowia psychicznego, prowadzi poradnictwo duszpasterskie i psychologiczne.
  • dr n. med. Marek Domański – specjalista psychiatra, internista, aktualnie Zastępca Dyrektora do Spraw Lecznictwa w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego SPZOZ w Lublinie i jednocześnie Ordynator Oddziału Psychiatrycznego.
  • mgr Anna Radziwiłko – psycholog, konsultant ds. wychowania, opieki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz profilaktyki Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
  • mgr Aneta Kozaczuk – psycholog, psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji, Naczelny Psycholog oraz Kierownik Pracowni Psychologii Klinicznej Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego SPZOZ w Lublinie.