“Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie klasy Ia, którzy uczestniczą w ogólnopolskim projekcie z zakresu edukacji zdrowotnej “Zdrowo jem, więcej wiem” zakończyli już wykonywanie zadań z etapu jesiennego. W listopadzie pogłębiali swoją wiedzę na temat znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Wzięli udział w konkursie na najciekawszy Order Miłośnika Sportu. Jego zwycięzcą okazał się Borys Hadło, który jest fanem piłki nożnej i klubu piłkarskiego FC Barcelona.

19 listopada pierwszoklasiści zaprezentowali swoim rówieśnikom montaż słowno-muzyczny, w którym korzystając z wierszy, piosenek i sportowych okrzyków podzielili się swoją wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Ciekawym elementem występu była animacja ruchowa, w której uczniowie przedstawili swoje ulubione zabawy ruchowe i dyscypliny sportu. Dzieci zachęciły swoich kolegów do częstego sięgania po bogate w witaminy owoce i warzywa oraz do zabaw na świeżym powietrzu nie tylko w słoneczne i ciepłe dni.

Na zakończenie występu wychowawczyni kl. Ia, p. Ewa Szamik, zaprezentowała wykonaną przez zespół klasowy Księgę Zagadek Owocowo-Warzywnych. Zgromadzeni na widowni uczniowie mieli okazję rozwiązać kilka z nich. Księga trafi do szkolnej biblioteki, aby służyć nauczycielom i uczniom podczas lekcji i zajęć świetlicowych.

Skip to content