Nauka zdalna – komunikat do rodziców

Szanowni Rodzice.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą
realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych w całym kraju.

Zajęcia w naszej Szkole będą odbywały się na Platformie Edukacyjnej według planu lekcji zamieszczonego w dzienniku elektronicznym.

Dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19 szkoła zorganizuje opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest złożenie przez rodziców wniosku do dyrektora szkoły.

Dla uczniów, którzy ze względu na bardzo ważne przyczyny uniemożliwiające im naukę zdalną w domu dyrektor może zorganizować nauczanie zdalne w szkole. Warunkiem jest złożenie do dyrektora szkoły przez rodziców ucznia umotywowanego wniosku. Każde podanie będzie rozpatrywane indywidualnie.

Na terenie szkoły będą odbywały się konsultacje dla uczniów klas ósmych.

Powyższe zmiany wynikają ze znaczącego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19.

Ks. Mariusz Skakuj – dyrektor szkoły.