Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

8 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej akademii poświęconej 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzięki uczniom klasy 6a oraz wychowawcy p. Marcinowi Brzozowskiemu przenieśliśmy się niespełna 250 lat w przeszłość. Ujrzeliśmy jak trzy kraje: Prusy, Rosja i Austria, kawałek po kawałku rozdzierają polską ziemię, nie zostawiając przez 123 lata na mapach polskiego śladu. Poprzez wyrecytowane wiersze i pięknie wykonane pieśni patriotyczne, szóstoklasiści pokazali nam miłość, wiarę oraz heroiczną walkę o wolność ojczyzny, dzięki której w roku 1918 przeżyliśmy radość odzyskania przez Polskę niepodległości.
Swoją podróż zakończyliśmy we współczesności, widząc jak Polska stała się wolnym, dumnym i silnym krajem z nowoczesną infrastrukturą techniczną i wieloma aglomeracjami miejskimi.

Pani Dyrektor Ewa Muzyka dziękując za przygotowanie akademii powiedziała, że była piękną lekcją historii. Przypomniała tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności. Zaprosiła również na uroczyste obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę organizowane w Zamościu.

Serdecznie dziękujemy klasie 6a za wspaniały występ.

Skip to content