Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych

W piątek, 6 marca uczciliśmy w naszej szkole pamięć o Niezłomnych. Uroczystości rozpoczęły się Akademią na cześć Żołnierzy Wyklętych. Montaż słowno–muzyczny przygotowali uczniowie z klasy 4, którzy przenieśli nas do okresu II Wojny Światowej czasów, kiedy to wszystko się zaczęło, a polscy żołnierze stanęli w obronie swojej ojczyzny. Ujrzeliśmy rodzące się polskie podziemie, niestrudzoną walkę Polaków z Niemcami i Armia Czerwoną. Następnie przenieśliśmy się do 8 maja 1945 roku. Dzień, w którym zakończyła się II Wojna Światowa, nie był dniem zakończenia walk przez polskich żołnierzy. Polska stała się krajem podległym Związkowi Sowieckiemu, a stosowane okrucieństwa wobec polskich patriotów, którzy walczyli do końca, dorównywało okrucieństwu czasów wojennych. Zaprezentowana przez czwartoklasistów poezja oraz wzmianki historyczne były przeplecione pięknymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczennicy klasy 7b Natalii Kukułowicz.

Po akademii uczestniczyliśmy w Mszy Świętej odprawionej przez księdza Dyrektora Mariusza Skakuja, w której modliliśmy się za naszych bohaterów. Na zakończenie szkolnych uroczystości, wzięliśmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Serdecznie dziękujemy Natalii, uczniom klasy 4, Pani Edycie Jóźkiewicz i Panu Waldemarowi Wolaninowi za przepiękną i wzruszającą akademię. Dziękujemy naszym Gościom za obecność, wspólną modlitwę i możliwość oddania hołdu bohaterom. Dziękujemy naszym uczniom, za godne uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Skip to content