Projekt edukacyjny “Reisen machen klug”

W dniach 05-08 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się na kolejny wyjazd w ramach projektu edukacyjnego “Reisen machen klug”. Tym razem był to mikołajkowy wyjazd do Wiednia i Bratyslawy. W programie wycieczki zaplanowano zwiedzanie takich miejsc jak Austerliz, miejsca bitwy trzech cesarzy, Kahlenberg,, gdzie Jan III Sobieski pokonał Turków oraz spacer po Wiedniu. Uczniowie mieli możliwość wejść do opery wiedeńskiej, katedry i letniej rezydencji Habsburgów, gdzie, choć przez chwilę mogli poczuć się jak cesarz Franciszek i jego ukochana Sisi.

Ważnym punktem programu było też odwiedzenie jarmarku bożonarodzeniowego i skosztowanie regionalnych potraw. Najbardziej oczekiwanym miejscem była jednak wizyta w najstarszym wesołym miasteczku w Europie Prater, w którym uczniowie mogli skorzystać z różnych atrakcji i poczuć smak adrenaliny.

Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie urokliwej stolicy Słowacji Bratyslawy. Przechadzając się wąskimi uliczkami uczniowie mieli możliwość poznać historię tego obronnego miasta i zatrzymać się nad modrym Dunajem.

Wyjazd ten miał charakter formacyjno-edukacyjny. Uczniowie nie tylko zwiedzali, ale również brali udział we mszach świętych i odmawiali różaniec. Podczas wspólnie spędzanego czasu uczniowie mogli się też lepiej poznać i integrować.  Wyjazd był też okazją do zdobycia ogromnej wiedzy na temat kolejnych stolic europejskich oraz podszkolenia swoich umiejętności językowych.