VI Orszak Trzech Króli w Zamościu

6 stycznia 2020 roku, uczniowie z rodzinami i nauczyciele naszej szkoły uczcili Uroczystość Objawienia Pańskiego, współorganizując i uczestnicząc w VI Orszaku Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”.

Całość rozpoczęła się o godzinie 10.30 Mszą świętą w kościele pw. Św. Michała Archanioła. Mszy świętej, którą koncelebrowali ks. mgr lic. Mariusz Skakuj – Dyrektor naszej szkoły oraz ks. Marek Mazurek -proboszcz Parafii Świętego Brata Alberta, przewodniczył ks. dr Sylwester Zwolak, Dyrektor Katolickiego Radia Zamość oraz Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego, a homilię wygłosił ks. dr Wiesław Galant, proboszcz Parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Zamościu.  Oprawę muzyczną Mszy św. wykonał Reprezentacyjny Zespół Wokalny Służby Więziennej. Na organach zagrał Tomasz Bębenek.

Po Mszy świętej został utworzony Orszak na czele z Dzieciątkiem Jezus, Maryją i Józefem, którego trasa wiodła ulicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, ulicą Akademicką pod pałac Zamoyskich. Nasza szkoła tworzyła Orszak fioletowy, a dzieci i młodzież z Parafii pw. Świętego Brata Alberta utworzyła Orszak rycerzy. Pierwszą scenę „Pokłon Pasterzy” odegrały dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury im. Karola Makuszyńskiego.  Kolejną scenę „Walka dobra ze złem” odegrała Grupa Teatralna „Jednak Warto”, działająca przy Parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności oraz młodzież Szkoły podstawowej nr 8. Śpiewając wspólnie i radośnie kolędy, uczestnicy Orszaku dotarli pod pałac Zamoyskich, gdzie Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” odegrał ostatnią scenę – „Narodziny Zbawiciela”.

Całość zakończył Polonez Historyczny do Kolędy „Bóg się rodzi” wykonany przez uczestników Orszaku, Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” wraz z postaciami historycznymi ważnymi dla Zamościa i Polski.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i ich rodzinom za obecność, dawanie świadectwa wiary i zaangażowanie w tworzenie Orszaku Trzech Króli, który po raz szósty przeszedł ulicami Zamościa.