Warsztaty rozwijania umiejętności wychowawczych – dla rodziców

Zapraszamy chętnych rodziców do udziału w cyklu 5 spotkań rozwijających umiejętności wychowawcze.

Proponowana tematyka:

1. Granice w wychowaniu, tzn. kiedy pozwolić, kiedy zabronić?
  2. Nagrody, kary i konsekwencje – jak je ustalać i egzekwować, aby wywoływały pożądane zachowania?
  3. Komunikacja w rodzinie, tzn. jak mówić, żeby nie trzeba było po kilka razy powtarzać polecenia?
  4. Kształtowanie pozytywnych zachowań dziecka, m.in. na przykładzie nadmiernego korzystania z ekranów.
  5. Motywowanie do nauki i problem odrabiania lekcji w domu.
  6. Nastolatek w rodzinie – jak poradzić sobie z „humorami” adolescenta?
  7. Co może (choć nie musi) niepokoić rodzica?

Spotkania zaplanowane są w terminie od 11.09.2019 r. do 09.10.2019 r. (kolejne środy), w godzinach 16.00 – 16.50 i odbywać się będą w budynku szkoły przy ul. Sikorskiego 11.

Prowadząca: Maria Dyrda – pedagog, psychoterapeuta.

Osoby zainteresowane – prosimy o zgłaszanie swojego udziału w sekretariacie szkoły (telefonicznie, osobiście lub e-mail) do dnia 11.09.2019 r., do godz. 12.00 (jest to potrzebne ze względów organizacyjnych – wyboru sali na spotkanie, przygotowania materiałów).

sekretariat@pio.edu.pl