„Zamojskie brokuły” – realizacja projektu w klasie 3B

Na przełomie października oraz listopada uczniowie klasy 3b wzięli udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji projektu „Więcej wiem, zdrowiej jem”. Wzorem ubiegłych lat projekt objęła honorowym patronatem Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Kolejnym celem jest uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Program również kierowany jest do rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Uczniowie klasy 3b, pod kierunkiem swojego wychowawcy, pani Joanny Misztal wykonali 6 zadań z pierwszego etapu jesiennego. Zapoznali się z wartościami odżywczymi warzyw oraz owoców, samodzielnie układali jadłospis, tworzyli zagadki warzywno-owocowe, stworzyli „Księgę zagadek”, wykonali medale „Miłośnika Sportu” oraz wzięli udział w zajęciach „Każdy chce zostać siłaczem”.